Jedno z rizik podříznutí budovy nebo použití chemické injektáže

Hromadění vody pod izolací nebo pod chemickou injektáží

Majitel budovy chce mít suché zdi. A tak dům podřízne nebo udělá chemickou injektáž. Tím vloží vodě do cesty překážku. Zabrání tím vodě, aby stoupala nad tuto izolaci. Jenže pod izolací se voda dále hromadí. A někdy se jí tam dokonce hromadí ještě víc, než dříve. 

To je jedna z nevýhod klasického řešení vzlínající vlhkosti. Nad izolací budete mít sucho, ale pod ní mokro. 

Když tento vlhkoměr ukazuje do 40, je zeď suchá. Nad 40 začíná být mírně vlhká a od 65-70 už je mokro.

vlhkoměr Gann - vlhkost nad a pod izolací

Izolace vytvoří vodě překážku. A je jedno, jestli překážku vytvoříte z nerezových plechů, asfaltového pásu nebo z chemické clony. Pod překážkou se voda bude hromadit. Izolace totiž neřeší příčinu toho, proč voda do zdi stoupá. Řeší následky. To je rozdíl oproti systému Biodry. Ten řeší příčiny a odstraňuje je.

NĚKOLIK PŘÍKLADŮ Z PRAXE

Ilustrační foto

Budoucí omítka na spodní části (pod izolací) bude trpět a zlobit. I při posouzení pouhým okem je zřejmé, že část zdi pod izolací je masivně zavodněna.

Další nevýhoda podřezání

Na následující fotografii je navíc vidět, že z nějakého důvodu nebyla izolace dodělána až úplně do levého rohu domu. Ať už k tomu vedly jakékoliv důvody, je to další slabina podřezávání zdiva. 

Pro úspěšné zbavení se vlhkosti je zkrátka třeba obsloužit všechny zdi domu (včetně vnitřních) a vyřešit vzlínající vlhkost pokud možno až k zemi nebo dokonce i na úrovni sklepů. Rádi s Vámi probereme, jestli je řešení Biodry pro vaši nemovitost vhodné nebo ne. Více informací najdete ZDE

Biodry garance vysušení


Dále by vás mohlo zajímat:

Napište nám, pokud Vás trápí vlhkost v budově:

0 of 350